Yaşam akademisi Facebook
Yaşam akademisi Twitter
EN
Üye Girişi
Üye Ol
Please Wait
Lütfen bekleyin...

Betül Arım Hakkında

Babasının görevi nedeni ile Tunceli Çemişgezek’te doğdu. Çocukluğunu Anadolu’nun çeşitli şehir ve kasabalarında geçirdi. Ailesi aslen Edremitli olan Betül Arım, lisede İngilizce dersinden zorlanınca edebiyata olan ilgisini bilen yakınlarının önerisi ile İstanbul Belediye Konservatuvarı Tiyatro Bölümü sınavına girdi ve kazandı.

1973’de henüz konservatuvar 3. sınıf öğrencisiyken İstanbul Şehir Tiyatrosu’na girdi. 2004 yılında kendi isteği ile emekli olana kadar Şehir Tiyatrosu’nda, ‘Lüküs Hayat’, ‘Aşk-ı Memnu’, ‘Kral Lear’, ‘Susuz Yaz’ ve ‘İçerdekiler’ gibi oyunlar başta olmak üzere 50’den fazla oyunda yer aldı. ‘Aşk-ı Memnu’ oyunundaki “Firdevs Hanım” rolü ile Avni Dilligil En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu ödülünü aldı.

Betül Arım, Türkiye’nin önde gelen seslendirme sanatçılarından biridir. 1970’li yıllardan günümüze yüzlerce film, dizi ve reklamda seslendirme yapmıştır.

Birçok televizyon dizisinde rol alan Arım, içlerinde “Vizontele”, “Yol”, “Yedi Kocalı Hürmüz”ün de bulunduğu 10’dan fazla sinema filminde yer almıştır.

2006 yılında TRT2’de 80 bölüm süren “Göz Önünde”, 2010 yılında Tempo TV’de 120 bölüm süren “Betül Arım’la Ben de Varım” isimli kültür, sanat ve yaşam programlarını canlı olarak sunmuştur.

Betül Arım sinema, televizyon ve seslendirme çalışmalarının yanı sıra pek çok kurumsal firmaya “Yaşama Sanatı” seminerleri vermektedir. Oyuncular Sendikası üyesidir.

Betül Arım son bir yıldır kendi yazdığı ‘’Dışarıda Hiçbir Şey Var’’ oyununu sergilemekte ve binlerce izleyiciye ulaşmaktadır.

Betül Arım Konuşmacısına Ait Etkinlikler

 • Yaşama Sanatı
  Yaşama Sanatı
  12 Nisan 2018 / Prş

E-BÜLTEN ÜYELİĞİ


Bilgilendirme yazısını okudum,kabul ediyorum.

TWITTER

 • 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun! https://t.co/fOlm1bc7S8
 • Sevgili Ebru Şinik, bizimle doğru nefes bilgilerini paylaştı. Nefeste Saklı Hayat kitabının da yazarı olan Sevgili… https://t.co/XpQx9a2YR9
 • Sevgili Betül Arım bugün Yaşam Akademisi’nde bizlerleydi. Tüm katılımcılarımıza teşekkür ediyoruz.
 • Ruh, beden ve zihin sağlığımız için 2018’de bizi neler bekliyor konusunu Sevgili Hande Kazanova Akbatı’da Yaşam Aka… https://t.co/K6ipg167Pf
 • Neslihan İskit bize stres yönetimi ile ilgili bir çok bilgi ve teknik gösterdi. Tüm katılımcılarımıza teşekkür ediyoruz.
 • Alev Tekinak Özderici her zamanki gibi çok keyifli bir sohbetle hepimizi sardı. Tüm katılımcılarımıza teşekkür ediyoruz.
Copyright © 2015 YAŞAM AKADEMİSİ