Yaşam akademisi Facebook
Yaşam akademisi Twitter
EN
Üye Girişi
Üye Ol
Please Wait
Lütfen bekleyin...

Elif Ovalı Hakkında

Elif Ovalı Öğretim Görevlisi- Sosyal Girişimci, Mustafa Kemal Üniversitesinde girişimcilik, topluma hizmet dersleri vermekte ve sosyal sorumluluk projelerinde aktif olarak rol almaktadır. Aynı zamanda dünyada tarıma ve yerleşik düzene ilk geçilen "Bereketli Hilal" bölgesinde nesillerdir çiftçilik yapan bir aileden gelmektedir. Aile geleneğini sürdürerek çiftçilik ile de bizzat ilgilenmektedir. Yaratmış olduğu Teofarm Antakya markası ile Hatay'ın geleneksel gıdalarını üretmektedir. Anadolu Kültürü ve Lezzetleri'nin kaybolmaması için akademik ve uygulamalı çalışmalarda bulunmaktadır. Gastronomi şehri Hatay'ın tarihi ve kültürel mirasını gelecek nesillere aktarmak, toplumsal farkındalık yaratmak amacıyla çalışmalar yapmaktadır. Doğu'nun Kraliçesi'nin tacı Antakya Köprüsü adlı tarih-araştırma inceleme, Anadolu'nun Gönül Şefleri isimli yemek kitaplarının yazarıdır.

2016 Ateşbaz-ı Veli Mutfak Kültürü Günleri’nde “Anadolu’nun Gönül Şefleri” kitabı ile Anadolu Mutfağı Araştırma İnceleme alanında ödül kazanmıştır.

Evli ve 3 çocuk annesidir.

Elif Ovalı Konuşmacısına Ait Etkinlikler

 • Anadolu Lezzetleri'nin Sırları
  Anadolu Lezzetleri'nin Sırları
  24 Mayıs 2018 / Prş

E-BÜLTEN ÜYELİĞİ


Bilgilendirme yazısını okudum,kabul ediyorum.

TWITTER

 • 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun! https://t.co/fOlm1bc7S8
 • Sevgili Ebru Şinik, bizimle doğru nefes bilgilerini paylaştı. Nefeste Saklı Hayat kitabının da yazarı olan Sevgili… https://t.co/XpQx9a2YR9
 • Sevgili Betül Arım bugün Yaşam Akademisi’nde bizlerleydi. Tüm katılımcılarımıza teşekkür ediyoruz.
 • Ruh, beden ve zihin sağlığımız için 2018’de bizi neler bekliyor konusunu Sevgili Hande Kazanova Akbatı’da Yaşam Aka… https://t.co/K6ipg167Pf
 • Neslihan İskit bize stres yönetimi ile ilgili bir çok bilgi ve teknik gösterdi. Tüm katılımcılarımıza teşekkür ediyoruz.
 • Alev Tekinak Özderici her zamanki gibi çok keyifli bir sohbetle hepimizi sardı. Tüm katılımcılarımıza teşekkür ediyoruz.
Copyright © 2015 YAŞAM AKADEMİSİ